- Основні критерії дизайну балкона всередині
- Матеріали, які можна використовувати
- Дизайн віконних отворів
- 7 ідей сучасних стилів інтер’єру балкону всередині
- Дизайн балкона: ідеї з користю
- Незвичайні ідеї для облаштування лоджії
Щоб повертатися в дім було справді приємно, у ньому все має бути продумано до дрібниць, і балкон – не виняток. Минули часи, коли лоджію використовували лише для зберігання речей і сушіння білизни. За допомогою сучасних дизайнерських рішень та інноваційних технологій легко перетворити додаткові м2 на повноцінний робочий кабінет, ігрову для дітей чи спальне місце. Можна облаштувати на заскленій лоджії оранжерею, створити затишну зону для романтичної вечері чи ранкового чаювання та багато іншого. Найкращі ідеї дизайну інтер’єру з фото обговоримо у цій статті.
Дізнайтеся умови акції в 1 клік і забронюйте знижку
Основні моменти дизайну балкона всередині
Балкон відрізняється від житлових кімнат за багатьма критеріями. Зазвичай це приміщення з невеликою площею, часто у вигляді довгого та вузького отвору, без центрального опалення та комунікацій. Дизайн лоджії передбачає наступні моменти:
- не можна використовувати в ремонті чутливі до вологості, УФ-променів та перепадів температури облицювальні матеріали та елементи декору;
- обмежений простір диктує умови мінімалізму: ніякого нагромадження непотрібних, хай навіть красивих речей для фото;
- для неопалюваних місць важливі або зносостійкі (включаючи металеві), або не дуже дорогі меблі, які не шкода замінити через кілька сезонів;
- живі квіти, кашпо, зелені насадження вдало вписуються в дизайн інтер’єру будь-якої лоджії;
- оскільки вікна приміщення виходять на вулицю, важливо подумати про їхню красу та підходящі фіранки.
Інтер’єр балкона всередині: які матеріали можна використовувати
Для ремонту та дизайну балкону можна використовувати:
- гіпсокартон;
- МДФ чи пластикові панелі;
- різні види вагонки;
- декоративний камінь;
- клінкерну плитку;
- декоративну штукатурку.
Всі ці матеріали невибагливі у догляді, не вигоряють на сонці, легко витримують як сильну спеку, так і серйозні морози, дорого виглядають на фото та наживо. Вони прості в монтажі, не дуже затратні та представлені широким вибором фактур та відтінків для різних інтер’єрів.
Гіпсокартон привабливий дешевизною: це чудовий спосіб облаштувати лоджію без особливих витрат. Він підходить лише для утеплених приміщень, де не збирається конденсат. Вагонка теж бюджетна, але виглядає солідніше. Для дизайну балкона в квартирі або приватному будинку краще варіант з пластику, але можна зупинитися і на деревині (головне – обробити її антисептиком і вогнетривким розчином для захисту від комах, плісняви, займання). За тим же принципом варто вибирати панелі – більш затишний МДФ або пластикові вироби з низькою ціною та простим доглядом.
Якщо хочеться чогось розкішного в дизайні, зверніть увагу на клінкерну плитку. Вона не вбирає запахи, не змінюється з часом, а різноманіття колірних рішень і цікавих малюнків відкриває реальний простір для фантазії. Декоративний камінь також актуальний у дизайні інтер’єру лоджії: за його допомогою можна відтворити імітацію цегляної кладки та облаштувати незвичайний балкон у стилі лофт чи сканді. Обидва матеріали морозостійкі, легко відмиваються від забруднень, здатні служити роками і не виходять з моди.
Дизайн маленького балкона однозначно виграє від декоративної штукатурки. Сучасний матеріал виглядає дуже цікаво, при цьому зовсім не забирає корисного простору у вузькому приміщенні (на відміну від тих же панелей або плитки), добре відмивається за допомогою звичайної щітки і легко перефарбовується при необхідності. Своїми руками красиво нанести штукатурку не вдасться, тому головне – знайти майстра, який зможе правильно це зробити.
Увага в дизайні балкона – на віконні отвори
Лоджія – своєрідне обличчя квартири або приватного будинку, тому важливо подбати і про дизайн віконних рам. Популярна ідея – французький балкон з вікнами до підлоги. Панорамні вікна не лише відкривають чудовий вигляд на вулицю, але й візуально розширюють та заповнюють вузьке приміщення сонячним світлом. Французька безрамна конструкція створює ілюзію відкритого простору і добре виглядає як в інтер’єрі маленької лоджії, так і на просторому балконі. Важливо розуміти, що панорамні вікна залишають вас незахищеними від погляду з вулиці, тому любителям поспати на балконі або походити по квартирі в білизні такий варіант завдасть незручностей.
Класичні склопакети також вписуються в сучасний дизайн маленького балкона чи великого приміщення. Можна зупинитися на звичній білій класиці або замовити оригінальну раму під дерево або метал. Важливо врахувати конструктивні особливості лоджії. Неопалюване приміщення потребує міцних склопакетів з додатковою термоізоляцією. Для “теплого” звичайного або французького балкона підійдуть дешевші вікна, головне – щоб вони захищали від вуличного пилу та опадів.
Інтер’єр балкона всередині: різні ідеї для різних стилів
Оформлення балкона можливе у різних стилях. Все залежить від загальної концепції інтер’єру в домі та ваших побажань. Серед цікавих рішень:
- Дизайн інтер’єру в стилі кантрі має на увазі використання натуральних, природних матеріалів та теплих відтінків. Тут доречні ротангові меблі, багато квіткових кашпо на стінах і декоративний камінь коричневого кольору.
- Дизайн інтер’єру в стилі лофт вимагатиме мінімум зусиль: можна зовсім не використовувати декор. Як облицювання добре підійде декоративний камінь білого або сірого відтінку. Меблі в лофті можуть бути металевими, а світло – яскравим і холодним.
- Дизайн інтер’єру в стилі хай-тек порадує любителів мінімалізму. Головна умова – практичність: нейтральні, прості у догляді темні тони, відсутність “пилозбірників” та виробів своїми руками, місткі меблі та полиці для дрібниць.
- Дизайн інтер’єру у середземноморському стилі стане знахідкою для романтичних натур. Головні кольори – від блідо-зеленого до яскравої бірюзи або темної оливи. Не зайвими будуть плетені меблі, шезлонги, живі рослини та підвісні бра.
- Дизайн інтер’єру в японському стилі приваблює особливою умиротвореністю та гармонійністю. Меблів тут має бути мінімум (пам’ятаєте, що японці взагалі сплять на підлозі), а ось на стіні цілком може виявитися килим або масивне віяло. У тему будуть комбінації чорно-білих відтінків із елементами червоного, зображення ієрогліфів та декор із бамбука.
- Дизайн інтер’єру в сучасному стилі не має жодних заборон та вимог. Можна використовувати будь-що, від класичних дерев’яних стільців до кованих крісел з металу, від однотонних стін з плитки до барвистих МДФ-панелей, від панорамних віконних рам до звичайних склопакетів. Головне – не перевантажити інтер’єр.
- Дизайн інтер’єру в стилі Прованс стане найкращим вибором для людей, які цінують затишок. Для провансу характерні світла кольорова гама, натуральна деревина або камінь, декоративні елементи під старовину та квіткові нотки.
Дизайн балкона всередині: максимум користі
Багато людей намагаються використовувати “зайві” квадратні метри балкона або лоджії з користю. Серед найпоширеніших ідей:
- Робочий кабінет. Достатньо поставити письмовий стіл з комп’ютером, відгородитися від вуличного шуму міцними склопакетами та подбати про яскраве освітлення.
- Дитяча кімната. Маленький та затишний особистий простір з веселим дизайном – те, що потрібно для однієї дитини. Головне – щоб лоджія була не відкрита (засклена), і опалювалася.
- Ігрова кімната. Якщо вам набридає постійний шум, можна відправити малюків гратися на балкон, попередньо поставивши там спортивне приладдя або меблі для настільних ігор.
- Зона відпочинку. Найпопулярніше рішення, особливо для великих сімей. Додати затишку можна за допомогою ароматичних свічок, зручного тапчана та гарного посуду.
- Вітальня. Тут можна не тільки приймати гостей, але й розміщувати їх на нічліг – достатньо поставити розкладний диван, купити надувний матрац або придбати інше спальне місце.
Дизайн лоджії: ще кілька незвичайних ідей
- Лоджія як продовження кухні. Об’єднати два невеликі приміщення в одне – зручна і дуже популярна ідея.
- Біла гармонія. Оформлення дизайну балкона в чисто білих тонах з вікнами до підлоги – це модно, сміливо, практично та оригінально.
- Зимовий сад на балконі. Якщо простору для життя в квартирі або приватному будинку цілком достатньо, можна використовувати лоджію як оранжерею, поставивши туди також затишне крісло та кавовий столик.
- Меблі із піддонів. Збиті з палет дивани сьогодні в тренді, і чудово доповнюють дизайн балкона в стилі лофт або хай-тек. До того ж вони дешеві та практичні.
- Барна стійка на балконі. Мегакреативна ідея для власників відкритої, незаскленої лоджії та великої кількості друзів, які люблять приходити в гості. Особливо актуальним є такий дизайн для балкона з гарним виглядом.
- Гамак. Ну хто з нас не мріяв відпочити, як у зарубіжних фільмах, розлігшись в підвісному гамаку? Можна втілити мрію в реальність на балконі, додавши в імпровізовану відпочинкову зону відпочинку приглушене світло і зелену рослинність.